| Petrareanu_Stefan_1998 a întrebat:

Care dintre raspunsurile astea sunt corecte?:Care dintre următoarele exemple de RP nu este corect?
/do Din zona motorului se poate observa ieșind un fum negru gros, cu miros înțepător.
/me încearcă să retrimită mingea în terenul advers, alergând spre aceasta.
/me își dă ghiozdanul jos, urmând să scoată de acolo o bată.
Dacă un admin încalcă regulamentul, ce poți face?
Îl ignor.
Îi spun să îmi dea niște bani că să nu vorbesc cu fondatorul.
Îi fac o plângere pe forum.
Dacă ești mecanic și cineva te cheamă să îi repari mașina, cum procedezi?
Îi dau PM cu prețul reparației, iar dacă e de acord mă duc acolo și îi repar mașina.
Mă duc acolo, fac roleplay că repar mașina și după dau comanda /repair.
Mă duc și îi comanda /repair pentru o anumită sumă.
Dacă ești urmărit de poliție și îți explodează mașina, ce faci?
Dau /quit sau force crash.
Mă duc la locul unde se spawneaza mașina, o iau din nou și fug mai departe.
Mă predau sau încerc să fug pe jos.
Se consideră /do-ul " /do Geam?". Care frază este incorectă din următoarele?
RP-ul este incorect, detaliile date sunt puține iar partenerul la Roleplay poate să nu înțeleagă la ce mă refer.
RP-ul este corect, persoana cu care fac Roleplay știe la ce mă refer.
RP-ul este incorect, persoana cu care fac Roleplay poate înțelege orice și astfel nu se poate realiza un RP corect.
Care dintre următoarele exemple de RP este corect?
/me deține mai multe mașini printre care Sultan, Voodoo și Jester.
/me provine din statul Nevada, unde mama sa l-a născut la spitalul central al zonei.
/me caută cu privirea o bâtă de baseball fiind ușor panicat de situația în care se află.
Care dintre următoarele exemple de RP nu este corect?
/me scoate rapid de la spate un pistol, setându-i siguranța pe OFF.
/me se aruncă de pe bloc de la etajul 5, încercând să cadă în picioare astfel încât să nu pățească absolut nimic.
/me încearcă să arunce cât poate de mult cu piatră din mâna sa, cât mai aproape de zona marcată, luându-și în prealabil un avânt considerabil.
Formele corecte și complete ale următoarelor acronime: IC, OOC, PK, FK, PG, MG sunt:
Inside Cropping, Out Of Chilling, Player Kill, Faction Kill, Powergaming, Metagaming.
In City, Out Of Character, Player Kilograms, Fill Killings, Powergaming, Metagaming.
In Character, Out Of Character, Player Kill, Faction Kill, Powergaming, Metagaming.
Care este metoda corectă pentru a obține ajutorul unui administrator în joc?
Folosind comenzile /report sau /re.
Vorbind OOC, astfel încât acesta să vadă.
Prin a da un anunț (/ad, /cad).
Ce reprezintă ninja-jacking-ul?
Să jefuiesc pe cineva, amenințându-l cu o sabie sau un cuțit.
Să fur mașina cuiva fără RP.
Să sar pe stradă ca un ninja, lovind diferiți jucători.

1 răspuns:
| Băă_George_2001 a răspuns:

Sall am deschis un sv nou de samp daca vr sa venit pe el va astept cu drag la inceput lv 3 sv e rpg 178.156.201.68:7777 cel mai fain sv de samp intrati pe el la inceput lv 3 si 1kk fain sv va asteptam cu drag