| BlackBriliant a întrebat:

Care e cea mai buna placa video dintre placile de mai jos?
Sapphire ATI AMD Radeon R9 380 NITRO, 4GB GDDR5, 256bit
SAPPHIRE RADEON NITRO RX470 4GB GDDR5 256-BIT
SAPPHIRE RADEON NITRO R7 370 OC 4GB GDDR5 256-BIT

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Nu, daca umbli tu o sa se duca thermal pad-urile si o sa fie nevoie sa le inlocuiesti.

Daca nu ai probleme cu temperatura (peste 85 grade in gaming) nu ai de ce sa iti "bagi ghearele" prin ea.

4 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

470 clar, e model mai nou si mai performant.

https://www.youtube.com/watch?v=YMoezAW2T-k

Răspuns utilizator avertizat
| Intruder19 a răspuns (pentru Intruder19):

Nu lua placa aia, vad ca are doar un slot DVI, sunt sanse foarte mari sa fi fost folosita la minat si o sa crape repede.

| Intruder19 a răspuns (pentru BlackBriliant):

Nu, daca umbli tu o sa se duca thermal pad-urile si o sa fie nevoie sa le inlocuiesti.

Daca nu ai probleme cu temperatura (peste 85 grade in gaming) nu ai de ce sa iti "bagi ghearele" prin ea.

| worldlegendsgame a răspuns:

470 MERGE dar iti recomand o placa de buget si buna un rx 570