| Ascker a întrebat:

Care e diferența între windows 32 bit și 64 bit pe windows 64 merg jocurile care merg pe 32?

Răspuns Câştigător
| N0xEterniS a răspuns:

Totul depinde de procesor(CPU), sistemul de operare (windows) si un oarecare software (gen : Photoshop, Battlefield).
64 bit inseamna mai multa putere, calcule facute mai rapid, utilizand mai multa memorie, de exemplu daca ai peste 4 GB RAM este recomandat sa ai 64 bit, daca de exemplu ai avea 8 GB RAM si ai avea 32 bit, in jur de 4 GB nu ar fi utilizati corespunzator.
Si ca sa raspund la a 2-a intrebare, da, jocurile de pe 32 bit merg pe 64 bit, dar invers nu e obligatoriu.