| Marry1227 a întrebat:

Merg toate jocurile de pe windows 7 pe windows 8?

Răspuns Câştigător
| AdrianoB a răspuns:

Ar trebui sa mearga.
Nu cum spun ceilalti. In primul rand, Microsoft a promis ca tot ce este compatibil cu Windows 7, va fi compatibil si cu Windows 8.

Ai grija ca atunci cand bagi Win 8, toate driverele sa fie compatibile. Numai daca vreun driver, cine stie de ce, nu-ti va merge, atunci poate vei avea probleme. Dar eu cred ca va merge.

Depinde si de computer pana la urma. Pana nu incerci, nu vei sti.

Bafta!

5 răspunsuri:
| s3my a răspuns:

Daca este sa ne referim STRICT dpdv al compatibilitatii software, momentan, nu.

DAR, experienta ne spune ca si la aparitia lui win 7 nu au mers toate care mergeau pe XP [ ne referim la cele vechi mai ales ], dar, cu timpul, au aparut tot felul de solutii si pot spune ca in momentul asta e mult mai usor sa faci ceva vechi sa mearga pe win 7 decat cum puteai face pe xp.

| d3javw a răspuns:

Neee doar daca le adaptezi cu diferite programe si depinde si cati Rami ai si de placa video sunet etc

| njohn a răspuns:

Daca pc-ul e performant, n-are de ce sa nu mearga

| Iliescu_Stefan-Adrian_1997 a răspuns:

Cred ca da.Dar vezi si cu jocurile pentru xbox!