| Drifterx500 a întrebat:

Care este cel mai bun windows 10? Ce editie? Tocmai am trecut de la 1903 la 1909 si cand am instalat GTA 5 imi merge foarte sacadat adica 2-3 fps, vreau recomandari va rog, tocmai ce am reinstalat windows

8 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Ai instalat si driverul pentru placa video? laughing Ala luat ca lumea de pe site-ul producatorlui.

| Drifterx500 explică (pentru Wr3nch):

Toate driverele instalate din update automat, am dat din nou research la actualizare...nimic altceva de adaugat, habar n-am ce sa mai adaug...am facut si debloat windows 10

| Wr3nch a răspuns (pentru Drifterx500):

:)) Ma gandeam eu. Baga-l pe asta, presupun ca ai windows pe 64 de biti.
https://www.geforce.com/drivers/results/159424

| Drifterx500 explică (pentru Wr3nch):

Am gasit problema, dupa ce am reinstalat windowsul am uitat sa actualizez driverul display adapters, adica grafica Intel(R) HD Graphics 620 apoi a mers perfect

| SilviaDulcik a răspuns:

Bună!
Diferența dintre versiunile de Windows este la nivel de funcții și aplicații preinstalate, la nucleu sunt toate la fel.
Ce componente ai?

| Drifterx500 explică (pentru SilviaDulcik):

Intel core i3 7th Gen, 4 gb ram, 1 tb hdd, nVIDIA geforce 920mx, am facut si debloater windows 10, tot se misca de parca am laptop foarte vechi, cand eram pe 1903 merge impecabil, doar un pic sacadat, acum ca sunt pe 1909 se misca extrem de sacadat, ceva nu inteleg, s-a instalat toate driverele, nu stiu ce mai lipseste, am dat inca o data research la update si tot nimic, sa revin la 1903 sau aleg alta editie? inca nu am priceput clar care e mai bun pentru gaming.

| SilviaDulcik a răspuns (pentru Drifterx500):

4GB RAM, de aici una din probleme. Driverul pe care îl instalează Windowsul este suficient de bun pentru a rula jocul dar nu dispui de o cantitate suficientă de RAM. Recomand să mai adaugi o baretă de 4GB.

| Drifterx500 explică (pentru SilviaDulcik):

Ai dreptate, o sa adaug inca 4 GB in curand, momentan am uitat sa actualizez driverul Intel(R) HD Graphics 620