| catalin542000 a întrebat:

Care este diferenta de performanta ( % ) intre procesoarele:
fx 8350 si FX-9590
Si am inteles ca mai recomandat este ala cu 8350 din cauza ca celalaltul 9590 consuma foarte mult curent(bine acum de caldura nu este vorba am ventilatoare) dar de ce consuma mult, ce face el mai special de consuma?
Si cam cati w consuma?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi pe fx 8350. Diferenta dintre ele la performanta este nesemnificativa, insa la consum este considerabila(fx 8350 are un tdp de 125w, iar celalalt de 220w). Sincer, dupa parerea mea diferenta asta de consum ar fi de la frecventa(altceva chiar nu vad ce ar putea fi). Acel fx-9590 merge pana la 5ghz. Una peste alta, nu merita sa dai 300 de lei in plus pentru o diferenta de 5-10%.

| catalin542000 explică (pentru anonim_4396):

Ms ori si cum ma gândeam si la consum si cred ca asta consuma ca im rest sunt la fel

| anonim_4396 a răspuns (pentru catalin542000):

Npc