| sorinbv19 a întrebat:

Care este diferenta intre a avea windows 7 activat si dezactivat?
Doar ca nu ai termen limita, sau si viteza de procesare a datelor?

4 răspunsuri:
| ovidius a răspuns:

Nu are nicio legătură cu viteza de procesare.

| sorinbv19 explică (pentru ovidius):

Dar? diferenta, care este?

| SilviaDulcik a răspuns:

Singura diferenta este aceea ca iti apare jos in dreapta acel text care spune ca nu ai versiune originala.

Faza cu viteza de procesare cred ca ori a fost un mit or a fost functional pentru sistemele de operare mai vechi de la Microsoft : Windows 98, Windows NT, Windows XP.

| sorinbv19 explică (pentru SilviaDulcik):

Asta stiam, dar nu stiam ca e singura, in orice caz si performantele sunt mai mari, mai ales dupa ce iti expira, pentru ca atunci incepe sa mearga greu!