| Florin9Florin9 a întrebat:

Câteodată unora li se întâmplă să le apără o notificare care spune că Windows-ul nu este activat. Eu l-am activat, dar întrebarea mea este :

Cu ce te ajută dacă îl activezi? Care e diferența între activat și dezactivat?

Răspuns Câştigător
| Anonymous5555829 a răspuns:

Odata ce windows-ul este activat, pe langa faptul ca iti dispare de pe ecran acel watermark cu "windows not activated" iti deblocheaza o serie de optiuni pentru a customiza si a te folosii de toate optiunile lui. practic daca nu e activat iti limiteaza puterea de a il folosii la capacitate maxima

3 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Legal vs ilegal. Care e diferenta intre a fura si a folosi un produs pe care l-ai cumparat? big grin

| Florin9Florin9 explică (pentru GabiDumitrescu):

Păi tot piratat e, nu știam că dacă activez ăla automat e legal, mersi de lămurire.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Florin9Florin9):

Daca e activat cu un serial legit, nu conteaza de unde ai luat iso-ul.