| Gabriel_Budu_1978 a întrebat:

Care este setare din win 7, care sa mi permita sa selectez(comut) semnalul video de la placa on board, la cea dedicata?

2 răspunsuri:
| EnvyU a răspuns:

Presupun ca vorbesti despre laptop. E simplu, placa video dedicata lucreaza cu tot sistemul, adica nu e ca la un desktop, aici placa dedicata gen, gtx950m, lucreaza prin placa onboard. De aia o sa vezi ca iti arata cea onboard. Depinde ce placa ai, trage driverele pentru ea, adica daca ai radeon sau nVIDIA.

| Gabriel_Budu_1978 explică (pentru EnvyU):

Sal. nu am fost suficient de precis. e vb de pc care dupa ce am rular un fisier.exe nu mai aveam semnal pe monitor.placa video dedicata nu mai scoate semnal. placa e buna am probat o pe alt pc.am mutat mufa de la paca video dedicata la cea on board si asa am avut semnal pe monitor. am intrat undeva prin setari si am modificat iesirea de semnal de pe integrata pe dedicata.am oprit calc am mutat mufa si a mers. aveam semnal pe placa dedicata. dupa o perioada in care nu am mai folosit pc problema a revenit adica nu mai am semnal pe placa video dedct pe integrata.acum am win10 si nu mai gasesc setarea. sper ca m am facut inteles.bafta