| AlexUnder200 a întrebat:

Am o placa video on-board. Stiti ca aceasta consuma din memoria RAM. Daca imi pun una dedicata adica imi cumpar una noua cea on-board va mai consuma din memoria RAM? Funda... :d::d:dbig grin

Răspuns Câştigător
| nutepriveste21 a răspuns:

Va mai lua din ram doar daca e folosita. Din moment ce tu vei porni sistemul cu placa video dedicata, cea on-board va fi ca si inexistenta, deci memoria ram va fi atat cat ai instalata.

2 răspunsuri:
| imaqtpie a răspuns:

O dezactivezi din bios... ce buget ai pentru placa video?

| kr37zu a răspuns:

Nu va mai consuma din RAM pentru ca nu mai e folosita se sistem. Placile video dedicate au memorie proprie