| ls7 a întrebat:

Care-i treaba cu "Subscribe"-ul pe Facebook? Stiu ce e reprezinta, dar... Cum se activeaza? Am inteles ca trebuie sa fii major (over 18) pentru a putea avea "Subscribers", dar cunosc o multime de persoane care nu sunt si totusi. au. De asemenea, am observat ca unele dintre aceste persoane dau "add" ca mai apoi sa dea "unfriend", tu ramanand unul dintre "Subscriber"-ii lor. LAME. Anyways, m-ar interesa deoarece ma aproprii de limita de prieteni si nu as vrea sa fiu "restrictionata", iar viitorii cunoscuti sa nu-mi poata accesa profilul.

Răspuns Câştigător
| AdiSR a răspuns:

Intri pe facebook şi lângă "home" ai o piramidă. Dai click pe ea şi mergi pe Account Settings. Pe pagina care se deschide, ai în partea stângă Subscribers. Dai click şi bifezi căsuţa care îţi apare.
Succes!

| ls7 explică (pentru AdiSR):

Am reusit, multumesc! P.S: Si inca ceva. Imi apar deja "3 Public subscribers", dar nu ma lasa sa-i vad, cand apas pe respectiva casuta din timeline imi apare "No subscribers yet.". N-are niciun sens! P.P.S: Daca mi se da add, iar eu dau "decline", persoana respectiva devine unul dintre subscriberii mei, implicit?

| AdiSR a răspuns (pentru ls7):

Dacă dai decline, nu intră la subscribe-eri tăi. Nu sunt foarte familiarizat cu subscribe-ul, ştiu doar să-l activez. Posibil să fie o eroare de moment al site-ului şi de aceea nu-i poţi vedea