| glasx a întrebat:

Carei problema cu jocurile care is facute pentru calculator si se gandesc niste idioti sa le faca si pe telefon gen hearthstone in marea majoritatea a meciurilor ba ma scoate ba zice ca nu am net dar de fapt este ba ma deconecteaza din cauza internetului cai semnal slab si de fapt is 5 lini ce naibi are

2 răspunsuri:
| SilviaDulcik a răspuns:

Nu sunt niște idioți, de fapt sunt destul de inteligenți. Un joc precum Hearthstone e numai bun pentru dispozitivele portabile cu ecran tactil. Dacă era vorba de World of Warcraft sau alte jocuri MMORPG sau online, în special cele FPS, da, ar fi fost o alegere proastă.

Sună ca și cum tu ai probleme de internet, chiar dacă ai probleme doar 3-4 secunde, e suficient pentru unele aplicații să considere aceste pauze foarte mari.

| glasx explică (pentru SilviaDulcik):

Acele pauze ar fi infinite cu scrisul ala de reconectare si daca e sa te bage mare noroc sa nu se glituiasca si papa meci de rank pentru rank 10 cel putin asa mise intampla mie.