| TrecyRef a întrebat:

Am o problema cu un telefon Huawei g 300 se conecteaza la wi-fi dar dupa un minut doua maxim se deconecteaza si trebuie sa-l reconectez manual. Ma poti ajuta sa inteleg din ce cauza? programarile sunt facute corect dar nu inteleg din ce cauza nu sta conectat

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Incearca la o alt retea wifi, sa vezi daca face la fel. daca si la alta retea face la fel, cel mai probabil o actualizare de soft va rezolva.

| BigBadSheep a răspuns:

Salut. Vezi că s-ar putea să fie activată opţiunea care deconectează WiFi-ul când telefonul intră în standby.
Ca să vezi dacă e aşa te duci la setări, la setări reţele, apoi la setări Wi-Fi, apeşi butonul Meniu (ăla care are două pătrăţele) ca să obţii setările în mod avansat şi apoi te duci la Politică de repaus Wi-Fi şi bifează pe "Niciodată".
Acum ar trebui să fie totul ok. Sper să te ajute.