| firelord66 a întrebat:

Cred ca are routerul o problema.Pana acum cateva zile wi-fi-ul mergea perfect fara nici o problema, dar de cateva zile cand merge bine ..cand rau.iar daca nu stau pe telefon se deconecteaza singur de la wi-fi.Internetul la calculator merge fara probeleme. Care ar putea fi cauza acestei probleme.

Răspuns Câştigător
| xByte a răspuns:

Exista o mica gaura in router, care o poti apasa cu o agrafa, iar dupa se reseteaza automat toate setarile router-ului.

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ai setat telefonulk sa functioneze in mod "economic", ceea ce opreste si wi-fi dupa un timp de ne-folosire.

| firelord66 explică (pentru Bula):

Nu, nu asta este problema, telefonul meu nu este setat pe modul economic..aceeasi problema o au si parintii mei la telefoanele lor, wi-fi-ul merge greu. Pana acum nu am avut treaba cu asta

| Bula a răspuns (pentru firelord66):

Daca problema este la mai multe telefoane, atunci problema poate fi de la setarile routerului.
Daca si prin cablu ai probleme, atunci e indicat sa sesizezi furnizorul tau de internet.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai probabil e telefonul, aceeasi problema am avut-o si e in 2013 cu un iPhone 4S wifi-ul mergea cand voia el se deconecta se conecta si tot asa, il foloseam doar cu MB. Acum revenind la intrebarea ta, cum am spus mai sus, cel mai probabil e telefonul, e posibil ca telefonul sa aiba antena wifi stricata in el. Daca mi-ai putea spune ce telefon ai cred ca te-as putea ajuta.

| firelord66 explică (pentru anonim_4396):

Am Iphone7 dar faza e ca si parintilor mei le merge greu.

| xByte a răspuns:

Incearca sa resetezi router-ul la setarile din fabrica. Am avut o problema asemanatoare cu un tp-link, iar dupa ce l-am resetat nu am mai avut nici o problema.

| firelord66 explică (pentru xByte):

Si cum fac asta? Am TP-Link

| xByte a răspuns (pentru firelord66):

Exista o mica gaura in router, care o poti apasa cu o agrafa, iar dupa se reseteaza automat toate setarile router-ului.