| NightFury a întrebat:

Ce antivirus imi recomandati pentru performanta (la viteza calculatorului) si care sa nu consume multe resusrse.Am urmatoarea configuratie de sistem:

Procesor: 1.8 ghz Amd Sempron 2600+

Ram : 1 gb DDR 1

Placa video : 256 mb ATI Radeon 9550

Pana acum am avut Avast, iar calculatorul imi mergea foarte greu...

Răspuns Câştigător
| Okami23 a răspuns:

Microsoft security, merge bine, nu ii trebuie actualizari si e pe gratis

8 răspunsuri:
| Andrei7520152 a răspuns:

Banuiesc ca nu folosesti windows vista / win 7 pe acel sistem?
Eu am folosit Nod32 pe un PC cu o configuratie asemanatoare pe windows xp sp2. sacada oribil!
Acum folosesc Avira Free. Consuma mai putine resurse si se poate lua gratuit de pe site-ul avira.

| Okami23 a răspuns:

Multumesc pentru funda, succes in continuare!

| dyoda a răspuns:

Incearca "malwarebytes" http://ro.malavida.com/s/malware primul de sus. il pornesti doar la comanda ta, rulezi scanare completa a pc-ului cu el dupa care ai eliminare obiecte infectate, nneaparat dai restart daca care dupa eliminare. depaseste multi antivirusi cu nume mari.succes!

| NightFury explică (pentru dyoda):

Nu stii si alte antivirusuri care sa aiba si spyware sau ceva? Asta mi se pare cam simplu...

| dyoda a răspuns (pentru NightFury):

Nu te lasa pacalit de interfata lui e foarte bun softu". antivirusii cu nume sonore nu are calitatile lui "malwarebytes" testeaza-l

| tudorwifihack2 a răspuns:

Vruiam sa itit spun avast dar daca ai avut si zici ca mergea greu dar poti foflosi avira depinde de windows.Eu am xp si merge perfect

| tudorwifihack2 a răspuns:

Avira sau avg

| Maria_Rahela_1992 a răspuns:

Norton si eu il am si are antivirus pentru internet si laptop sau calculator