| andrei995 a întrebat:

Ce brand de procesoare sunt mai bune pentru jocuri? Intel sau AMD?

3 răspunsuri:
| Zangetsu a răspuns:

AMD sunt procesoare bune in pretul care il ofera, cu 530 de lei iti poti lua Phenom II X4 960T, un quad core care cu putin noroc se poate debloca in hexa(6) core.
Dar cel mai ieftin quad core de la Intel o sa fie mai performant decat phenomul deblocat.

| Wehrmacht a răspuns:

Intel este fiabil daca vrei sa programezi, sa faci grafica sau alte chestii d-astea.Pentru jocuri AMD se descurca excelenta.Este bun pentru gaming, de aia este mai ieftin! Nu se merita sa dai o gramada de bani la Intel ca sa faca ce face si un amd care poate fi mai ieftin si cu 10 milioane.La pret mic au si frecventa destul de ridicata si nuclee multe.
4 nuclee 3. 600Ghz-5 milioane la intel...asta costa o gramada de bani.

| Sharky09 a răspuns:

INTEL frate!
sunt bune la orice