| anonim_4396 a întrebat:

Care procesoare sunt mai bune la jocuri cele amd sau cele Intel?
Funda.

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Salutare! Intr-un raport performanta-pret, fara dar si poate, cele mai bune procesoare sunt cele de la AMD ( in gaming ).

Bft!

| anonim_4396 explică (pentru Jipa95):

Multumesc! Si ce procesor amd pana in 600 lei imi recomanzi? vreau sa mearga toate jocurile cu el. Placa video e un radeon r7 260x OC daca nu ma insel e cumparata de catre tata placa asa ca nu stiup rea multe despre ea

| Jipa95 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce placa de baza ai / sursa? Nu poti pune un procesor asa de capu tau pe orice placa de baza.

| anonim_4396 explică (pentru Jipa95):

Placa de baza ASUS M5A78L si sursa de 600w

| Jipa95 a răspuns (pentru anonim_4396):

Du-te catre clasicul Amd fx 6300, cea mai buna alegere!

Bft!

| AmethystNail a răspuns (pentru Jipa95):

Nu e chiar asa... i3 haswell cam bate 6300 in jocuri, la fel si i5-ul pe 83x0.
In multitasking da, sunt mai bune fx-urile.