| Emy1932 a întrebat:

Care procesoare sunt mai bune in jocuri : Intel sau AMD?

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Ambele sunt bune, dar nu ai cum sa le compari pentru ca nu au doar un procesor. E ca si cum ai compara Mercedes cu Bmw. Care-i mai bun. Si o sa vezi ca nu ai cum sa raspunzi, depinde de masina. Asa e si aici.
Insa per total, Intel-ul e mai eficient, consuma mai putin. la amd castigi ceva banuti ca sunt mai ieftine, se lauda ei cu mai multe nuclee, dar din nefericire consuma mai mult si nu sunt la fel de eficiente.

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Intel sunt mai rapide si mai fiabile. In plus nu sunt consumatoare mari.

| Jipa95 a răspuns:

Intel. AMD-ul se inchinge in draci tata daca nu ai racire pe masura la el.

| SouLIce a răspuns:

Ambele sunt bune dar dupa parerea mea este ca Intel core i5 sau i7 sunt mai bune

| robytoby a răspuns:

Parerea mea este ca AMD este mai bun.

| RaduIulian88 a răspuns:

Are dreptate intr-un fel sltlp nu ai cum sa le compari. Amandoi producatori sunt buni cu toate ca eu mam inteles mai bine cu Amd, dar Intel parca consuma mai putin... etc sunt diferente multe nu are rost sa iti bati capul http://bit.ly/1l6AaHb

| DjDkill a răspuns:

Amd- Mai performant, durata de viata scurta. Intel-Mai slab, rezista mult- este alegera ta, sincer, eu am AMD

| TheBest1 a răspuns:

Procesoarele AMD nu prea au o calitate buna. Spre exemplu un procesor octa-core AMD este egal cu un procesor Intel quad-core. Plus ca e mai scump. Deci iti recomand Intel.(parerea mea)