| BogdanTrodor a întrebat:

Ce componente de pc imi trebuie ca sa pot juca League of Legends la performanta si calitate maxima?

*Nu stiu mai nimic in materie de IT... vreau sa stiu ce componente imi trebuie (denumirea) ca sa le pot cumpara.

Răspuns Câştigător
| alexsneks22 a răspuns:

Salut!
Pentru a juca league of legends, ai nevoie de :
MINIM :
-Procesor de 2 GHz
-1 GB RAM (utilizatorii Windows Vista și Windows 7 vor avea nevoie de cel puțin 2 GB RAM)
-8 GB spațiu disponibil pe hard disk
-Placă video compatibilă Shader 2.0
-Rezoluții ale ecranului de până la 1920x1200
-Acceptă DirectX v9.0c sau o versiune superioară
-Windows XP (DOAR Service Pack 3), Windows: Vista, Windows: 7, Windows: 8sau Windows: 10

Dar pentru o rulare cat mai bune, este recomandat sa ai :

-Procesor de 3 GHz
-2 GB RAM (utilizatorii Windows Vista și Windows 7 vor avea nevoie de cel puțin 4 GB RAM.)
-12 GB spațiu disponibil pe hard disk
-Placă video GeForce 8800 sau echivalentă (Procesor video dedicat cu 512MB+ memorie video (VRAM))
Acceptă DirectX v9.0c sau o versiune superioară.
Windows XP cu ultimul Service Pack instalat, Windows Vista cu ultimul Service Pack instalat, Windows 7 cu ultimul Service Pack instalat, Windows 8.1 sau Windows 10
Ultima actualizare a.NET Framework de la Microsoft