| sodobar a întrebat:

Ce computer imi recomandati pentru jocurile fifa 12, pes 12, gta etc.si sa mearga cel putin vreo 4 ani(adica jocurile care apar noi in fiecare an),ca am un laptop si nu mai merg jocurile acestea pentru ca au cerinte de sistem mai deosebite, adica al meu nu are dual core, acesta este unul dintre motive.Am buget de 2 000 lei (20 de milioane lei vechi).Eu le-am gasit pe acestea:

unitate cu:

Model Procesor:

Intel® Pentium® Dual-Core G620

Frecventa procesor (MHz):

Dimensiune Cache procesor (KB):

Placa de baza

Sunet integrat:

High Definition Audio

Retea integrata:

Realtek RTL8111E

Sloturi:

1 x PCI Express x16
2 x PCI Express x1

Chipset:

Intel® H61
Memorie

Tip RAM:

DDR3

Capacitate (MB):

Frecventa memorie (MHz):

Unitati de stocare/optice

Capacitate HDD (GB):

Interfata HDD:

SATA

Viteza de rotatie (rpm):

Unitate optica

DVD+/-RW
Video

Capacitate memorie video (MB):

Model placa video:

AMD Radeon HD 6570
Periferice

Tastatura:

Tastatura Serioux

Mouse:

Mouse optic Serioux Trakker
Altele

Carcasa:

Middletower

Tip sistem:

Gaming

Putere sursa (W):

Porturi:

1 x RJ-45
1 x VGA
2 x PS2
Audio
+
monitor:
Detalii constructive:
Putere consumata: 45 W
Greutate: 4.35 kg
Dimensiuni (WxHxD mm): 523.4 x 400 x 197 mm
Culoare: black
Tip monitor: LCD
Facilitati:
Plug $ Play: DDC 2B
Conectori:
Interfata: D-Sub 15 pini
Caracteristici generale:
Diagonala: 21.5``
Contrast: 1000:1
Timp de raspuns: 5 mersi
Rezolutie optima: 1920x1080
Intensitate luminoasa: 300 cd/m2
Reproducere culori (milioane): 16.7
Unghi vizibilitate: 170 (O) / 160 (V)
Contrast dinamic: 70000:1

sau un laptop:

Procesor
Tip procesor:Intel® CoreTM i3Tehnologie procesor:32 nmModel procesor:2350MFrecventa procesor:2300 MHzCache:3072 KBProducator procesor:Intel
Display
Caracteristici speciale display:TrueLifeDiagonala:15.6 inchRezolutie:1366 x 768Tehnologie display:LCD LED
Memorie
Capacitate memorie:2 GBTip memoriebig grinDR3Memorie maxima:8 GBNr sloturi/sloturi ocupate:2/1Frecventa:1333 MHz
Hard Disk
Capacitate Hard Disk:320 GBViteza de rotatie:5400 rpmTip Hard Disk:SATA
Placa Video
Tip memorie videobig grinedicataCapacitate memorie video:1024 MBProducator chipset video:NVIDIASeria:GeForceModel:GT 525M
Multimedia
Unitati citire/scrierebig grinVD RWAudiobig grinifuzoare integrateCamera WEB:1.0 MPCititor de carduribig grinaTehnologie:SRS Premium SoundPutere difuzoare:4 W
Porturi
HDMI:1Microfon:1ESATA:1 x eSATA(USB Combo)Iesire audio:1VGA:1RJ-45:1USB 3.0:2
Comunicatii
Retea:10/100Wireless:802.11 b/g/nBluetoothbig grina
Alimentare
Baterie:Li Ion 6 Celule
Altele
Greutate:2.6 KgCaracteristici speciale:Intel Centrino Wireless-N 1030 (1x2 b/g/n+ Bluetooth Combo Card)
Tehnologie NVIDIA OptimusDimensiuni (W x D x H):376 x 260 x 29.7 - 33.8 mmCuloarebig griniamond BlackTastatura numericabig grina
Software
Sistem de operare:Free DOS

sau altu care stiti voi ca e bun si convenabil, nu uitati maxim 2000 lei.Eu nu prea ma pricep si va intreb pe voi.Dau funda celui mai bun rasp., dati cat mai multe raspunsuri

1 răspuns:
| Ionut659 a răspuns:

Păi fiind în anul 202p eu îți spun din viitor că mai bine îți iei un pc cu 16 gb ram și i7. Bagă tare că apare gta 5 și te rupe