| LordOfWindows7 a întrebat:

Ce jocuri cu cerinte de placa video sub 56mb stiti?

Răspuns Câştigător
| DDCC a răspuns:

Spider-man 2, Captain Claw, NFS Porsche, XMoto, GTA Vice City. Ca sa iti mearga cat mai bine pune rezolutia video la jocuri la minim, in cazul in care iti frameaza/sacadeaza.

Răspuns utilizator avertizat
6 răspunsuri:
| DDCC a răspuns:

Rpg-uri nu iti vor rula in mare parte deoarece folosesc placa video de aproximativ 256 mb. Uite un site in care poti verifica ce jocuri iti merg si ce nu: http://www.systemrequirementslab.com/cyri. Poti incerca daca vrei gta vice city, adica seria gta pana la san andreas si gta IV(alea necesita cerinte bune).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Cu o asemena placa poti incerca jocuri text(cmd) sau foarte vechi. Oricum, sper sa te ajute urmatorul video :

P.S: Daca jocul este foarte bine otimizat poti sa-l joci si pe un pc vechi.

https://www.youtube.com/watch?v=kDdM6uqW0dE

Succes!

Răspuns utilizator avertizat
| GhostKnight a răspuns:

Salut.Ai o placa video foarte proasta nu prea o sa-ti mearga jocuri... poate cele mai vechi jocuri cu toate low si rezolutia lafel.Eu iti recomand sa joci sacred 1 e un gen rpg cu lvl monstrii iteme chestii dinastea.Incearcal nu cred ca ti-ar merge dar merita sa-l incerci nu strica nimic!

| Danutzsu a răspuns:

Mario