| QuBBaUFC a întrebat:

Ce jocuri imi merg pe calculator? Am procesor: Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E7200 @ 2.53 GHz. Placa video: Intel(r) 82945g express chipset family 256MB. Si 3064 GB Ram (3GB)?

Răspuns Câştigător
| EnvyU a răspuns:

Foarte putine si care merg ar merge la setari low. Daca ti-ai lua o placa video second hand la sa zic 100 lei te-ai putea juca mai multe. Abia ti-ar merge counter strike 1.6 cu 30-40 de fpsuri. Te-ai putea juca jocuri gen nfs underground, quake, ut2004, starcraft 1, warcraft 3. Iti recomand sa cauti un emulator gen gameboy si te poti juca street fighter, pokemon, si alte joculete dragute.

2 răspunsuri:
| QuBBaUFC explică (pentru EnvyU):

Daca mi-as achizitiona o placa video nVidia GeForce 512mb. Ce jocuri as putea juca?

| EnvyU a răspuns (pentru QuBBaUFC):

Depinde CE placa video geforce 512...trebuie sa intelegi ca la o placa video conteaza mult mai mult ce alte specificatii are nu doar cati mb are sau ca e geforce. Dar daca te gandesti la un 8800gt macar atunci o sa te poti juca mai multe jocuri.