| Cristian_Halanga_1988 a întrebat:

Salut, am un calculator care are placa video Intel(r) 82945g express chipset family. intrebarea este daca pot sa schimb placa intr`una nVidia sau ati pentru a putea juca jocuri online. cealalta este intgrata

2 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Intel(r) 82945g express chipset family este placa video integrata in placa de baza. Daca in placa de baza ai si un slot PCI-E atunci poti pune si o placa video dedicata de la nVidia sau AMD.

| perladunarii a răspuns:

Placa ta e integrata in placa de baza, deci poti pune o alta placa video linistit!