| Grigore1239 a întrebat:

Ce jocuri imi merg pe un PC cu procesor de 344MHz, placa video PCI de 4MB iar RAM 32MB DDR(2X 16MB)?

8 răspunsuri:
| Zangetsu a răspuns:

Half-life,quake 1, quake 2, nfs 2 se, atomic bomberman, elastomania, starcraft, warcraft 2, age of empires, mortal kombat 3 si 4, diablo, red alert, fallout 1 si 2, dune 2000, carmaggeddon, Duke Nukem 3D

| Andrei7520152 a răspuns:

Si eu aveam un pentium II, dar acum vreo zece ani. ma mir ca inca functioneaza! Folosesti windows 98 presupun? poate gasesti cateva jocuri, dar foarte, foarte vechi, de prin perioada 1996-2000. Cred ca poti rula si jocuri MsDos pe windows 95, care se pot gasi foarte usor pe net. daca vrei pot face o lista cu jocuri cu cerinte mici, cu toate ca zangetsu ti'a listat cateva jocuri faine. dar serios, de unde l-ai luat? te descurci cu un windows atat de vechi?

| GabiDumitrescu a răspuns:

Oh, da, good old *** - primele 2 NFS-uri - primul e genial! Dupa asta, o gramada de joace care au facut istorie - WoW1 si 2, Doom, Wolfenstein, multe altele.

| Andrei_Anghel_1998 a răspuns:

Mario. Si alte jocuri mai vechi. Nu o sa iti mearga niciodata jocuri ca L.A. Noire sau Max Pain 3 pe un calculator ca cel care il ai tu. Daca vrei sa iti mearga jocuri mai noi iti trebuie un calculator de doua ori mai bun ca al tau.

| Andrei7520152 a răspuns (pentru Andrei_Anghel_1998):

Dar eu cred ca are sanse bune sa joace max payne 3 pe o placa video de 4 MB vechi de 15 ani! tu nu? laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Andrei7520152 a răspuns (pentru Grigore1239):

Pai atunci ajuti pe altcineva, cu alt calculator?
apropo de joc. la minimum system requirements scrie care are nevoie de cel putin un Radeon X1300 pe agp sau pci-e de 256 mb, care are pixel shader 3.0, deci se pare ca nu se poate. dar vezi ca am gasit un thread pe un forum, poate te ajuta
http://www.ds-scene.net/? s=viewtopic&id=3851
cica exista un program numit SwiftSharder

Răspuns utilizator avertizat