| Păduraru_Vasi_1999 a întrebat:

Ce jocuri imi merg pe
Win 7 32
Intel Pentium Dual CPU E2180 @ 2GHz
4 GB RAM
Placa video: AMD Radeon HD 5450 de 2 GB?
GTA 4 imi merge pe LOW cu 23 fps

5 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

"HD 5450 de 2 GB" Ai dat 200 lei pe ra*atul ala? Cu banii aia iti cumparai second hand ceva mai performant de 5 ori.

Practic ti-ar deschide orice joc dar VA RULA CU MAXIM 15 FPS-uri din cauza placii video!

| Păduraru_Vasi_1999 explică (pentru CPAElites):

De ce e asa handic*pata placa?

| CPAElites a răspuns (pentru Păduraru_Vasi_1999):

De ce?
Performanta unei placi video nu se masoara in CAPACITATEA MEMORIEI ci in PROCESORUL GRAFIC!

Tu ai acum un "Pentium 2 cu 2gb ram"

Vrei gaming? Cumperi GTX 750 TI ~480 LEI

| Păduraru_Vasi_1999 explică (pentru CPAElites):

Eu am intrebat ce jocuri merg, nu ce ar trebui sa cumpar sa il fac de gaming, dar intrebarea initiala ramane valabila bineinteles

| CsGoProGuy a răspuns:

Eu iti remoand sa iti schimb placa video un Geforce si sa te apuci de CS:GO poti si acuma sa te joci daca pui graficile pe VERRY VERRY LOW