| CoZoMy a întrebat:

Ce jocuri noi pot sa ma joc pe acest laptop? http://www.flanco.ro/......-gray.html
De ex. fifa 12, fifa 13, Battlefield 3

8 răspunsuri:
| CVane a răspuns:

Far cry 3, 2, 1
Bulletstorm
Borderlands 1, 2
Batman arkham
Skyrim*
Metro Last light, 2033
Deus Ex
Splinter cell
Prototype 1, 2.

| KodrutZ a răspuns (pentru CVane):

Te-ai gindit mult sa arunci cu FC 3 sau Metro Last Light in lista?
@CoZoMy: Daca aveai un procesor similar pentru desktop cu memorii rapide faceai o treaba, asa o sa iti mearga o gasca de jocuri, insa majoritatea in suturi. Cine a fost idiotul care ti-a zis sa iei laptop pentru jocuri? De banii astia mai bine iei un PS3.
P.S. Nu are a face ca ai placa video dedicata. Si eu am pe laptop la fel, daca ma joc ceva merge de rupe 10 minute dupa care ii intra protectia la procesor ca trece de 80 de grade si papa jocuri. Ca sa ma joc pe laptop citeva ore fara stres trebuie' sa stau intr-o camera unde sint maxim 16 grade. Din fericire folosesc laptopul ala aproape exclusiv pentru office/filme.

| CVane a răspuns (pentru KodrutZ):

Nu te'a intrebat nimeni ce faci cu laptopul sau daca il tii in congelator, ai dreptate laptopul nu e pentru gaming insa te poti juca pe el, cat despre FC3 si metro le'am dat ca exemple de serie.

| KodrutZ a răspuns (pentru CVane):

Ca exemple de... ce? Omul a intrebat ce jocuri poate sa joace PE ACEL LAPTOP.

| CVane a răspuns (pentru KodrutZ):

God,citeste de 3 ori intrebarea ca sa nu ma mai chinui eu sa o scriu, el a cerut exemple de jocuri care le poate juca pe acel laptop.

| KodrutZ a răspuns (pentru CVane):

JOCURI PE CARE LE POATE JUCA PE ACEL LAPTOP. Mai citeste tu asta de vreo 35 de ori, apoi vezi ce sistem ai nevoie ca sa poti juca ce ai dat tu in mare parte. Sa le joci, nu sa le dai drumul si sa te uiti la 5 fps.

| CVane a răspuns (pentru KodrutZ):

Ok,in fine fiecare cu a lui, iar majoritatea jocurilor care le'am dat ca exemplu le poate juca fie pe low cu un fps decent.

| KodrutZ a răspuns (pentru CVane):

Quad-core AMD intr-un laptop ieftin cu video dedicata? Le poate juca chiar pe medium. Timp de 3 minute pina se reduc frecventele automat sub jumate' ca sa nu se prajeasca.