| FlyProject554 a întrebat:

Ce jocuri sa ma mai joc?
Ceva jmek, adica... sa aiba o grafica cat de cat buna si nu prea mari, ceva care sa imi ajunga la

Windows 7 Ultimate 32 bit
Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU T7500 @ 2. 20GHz
3.00 GB RAM
1535 MB Total available graphics memory
300GB Hard Disk

Răspuns Câştigător
| lorena66 a răspuns:

Buna. Stii ce minunat ar fi sa încerci o carte? Una care sa nu te plictisească, precum au ajuns jocurile. Incearca "Pisicile Războinice", vol1.
Și mai pune mâna pe carte, cu jocurile nu ajungi nicăieri, eventual la vedere rea. nimeni nu o sa te laude pentru nivelul de la jocuri, dar toți te vor lauda pentru rezultatele de la școala.

| Plato a răspuns (pentru lorena66):

Intr-adevar, o carte nu strica niciodata. (unele da, dar nu detaliez)
Insa si joaca isi are rolul ei, nu trebuie indepartata chiar de tot, atat timp cat nu se abuzeaza.

| lorena66 a răspuns (pentru Plato):

Odata ce ajungi sa intrebi pe TPU ce jocuri sa mai joci, e cam clară treaba. Nu am spus ca ar trebui sa lase jocurile, ci sa-și ocupe timpul in care este atât de plictisit citind.

| FlyProject554 explică (pentru lorena66):

Unde pot gasi cartea
Adica. sa o citesc online

| lorena66 a răspuns (pentru FlyProject554):

Nu cred ca exista online, sunt 36 de volume. In "Carțuresti" o poți găsi, sau sa o comanzi pe net.

| AgentTorque a răspuns (pentru lorena66):

El vrea sa se joace nu sa citeasca o care de rahat

| Anonimu19 a răspuns (pentru AgentTorque):

Tie ti-ar trebui o carte, una de gramatica poate. Recomand si eu pisicile razboinice. Le-am citit pe toate si mi-au placut foarte mult.

| AgentTorque a răspuns (pentru Anonimu19):

Cine mai citeste o carte in 2019? lol toata lumea se joaca pe pc

| AgentTorque a răspuns (pentru Anonimu19):

A si am gresit o litera si gata imi trebuie o carte de gramatica...

| Anonimu19 a răspuns (pentru AgentTorque):

Mai sunt si oameni care mai citesc o carte si care nu stau 24/7 pe calculator.

| AgentTorque a răspuns (pentru Anonimu19):

Exista si epubs dar ce sa stim noi de alea ca generatia asta e numai de fortnite

| lorena66 a răspuns (pentru Anonimu19):

și eu.

| lorena66 a răspuns (pentru AgentTorque):

Cei fără viața socială de joaca pe pc. Și foarte mulți citesc o carte in 2019. Dar înțeleg, nu iti permiți o carte la 30 de lei, însă jocuri la 14 lei pe calculator.e logic

| AgentTorque a răspuns (pentru lorena66):

Da normal daca sunt scumpe...csf

| FlyProject554 explică (pentru AgentTorque):

Ce am citit cartea
Nu e nimic de rahat în ea

15 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Http://www.systemrequirementslab.com/cyri Testeaza aici cam ce ar putea sa-ti duca.