| florin1 a întrebat:

Ce parere aveti de acest laptop Laptop Asus X551MAV-SX301D Quad Core N2930 500GB 4GB cum merge la jocuri il gasiti si pe situl http://www.cel.ro/......0gb-4gb-l/
Dau vot + funda

3 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Salutare! Tin sa-ti zic ca nu este un laptop dedicat pentru gaming. Nu are placa video dedicata. Daca il cumperi pentru browsing filme HD, muzica, in general multimadia, laptopul este mai mult decat ok. Nu zic ca nu merge nici un joc pe el, dar in jocuri precum Crisys 2, Tomb Raider, s.a.m.d, nu vei trece de 15-20 fps, iar caldura degajata de laptop o sa fie imensa ( procesorul in full load )

Bft! happy

| TheSkull a răspuns:

Pentru gaming nu sunt bune laptopurile pentru ca se incalzesc foarte repede piesele nu pot fi schimbate si se misca mai rau.Si acel procesor celeron este cel mai slab.

Uite un PC bun de gaming cam la acelasi pret care chiar se merita pentru gaming

http://www.cel.ro/......0gb-4gb-l/

Funda?

| KodrutZ a răspuns (pentru TheSkull):

Daca s-ar da funda pentru cel mai retard raspuns, ai primi-o cu siguranta. PC pentru gaming cu video integrata? Ihi, si camile pentru o viata sexuala implinita, alaturi de o cura cu Coca Cola pentru purificarea organismului.