| Yelawolf a întrebat:

Pot rula fifa 14 pe acest laptop? http://www.pcgarage.ro/......-hd-black/ Procesorul e bun de ceva?

Răspuns Câştigător
| catalin542000 a răspuns:

Salut da merge deoare ce eu am un procesor pentium g3420 3,20 ghz si merge perfect si ca din noroc pot juca si jocurile care cer procesor i7 spre exemplu battlefield 4 la ultra si nu cere procesorul care il am dar uite pot sa-l joc.
Si unde vreau sa ajung procesorul tau este mai bun decat al meu nu te uita la frecventa uitete la marca la nume nu la frecventa si da jocul iti merge perfect pe procesorul tau.
Funda pentru cel mai bun raspuns?

3 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Nu, Intel celoron, placa video integrata in el, nu o sa mearga fifa pe el. Trebuie macar un i3/i5 sa rulezi fifa, si o placa video dedicata cat de cat ok.

Bft!

| Yelawolf explică (pentru Jipa95):

Mmmmm nu neaparat un i3-5 ca aveam un **** de pc (2gb ram, video integrata 512 si un procesor de 2.7 singlecore si mergea la low tot cam in 40-45 fps

| Yelawolf explică (pentru Jipa95):

Merci.