| Cristy4849 a întrebat:

Ce parere aveti despre acest laptop? Vreau sa il cumpar si il voi folosi in stil multimedia spre gaming. Astept parerile voastre: http://www.emag.ro/......3SC-SX062D

3 răspunsuri:
| S3c0ndSh0t a răspuns:

Salut.De multimedia inteleg cat de cat rostul acestui laptop.Acum nu inteleg ce vrei sa zici prin "gaming". Destul de slabut din punctul meu de vedere la capitolul gaming.De ce? HDD-ul prea mic (500 Gb) (Mie nu imi ajunge nici 900 gb pentru gaming).Cat despre placa video sa zicem ca poti juca cele mai noi jocuri la Medium (unele chiar la Low).Cat despre Intel Core i3 nu e cine stie ce.2 nuclee nu sunt de ajuns pentru generatia jocurilor noi.Te va duce maxim 3-5 ani cu jocuri la low-medium.Cat despre memoria ram DDR3 pe 1333 MHz e cam inutil deoarece suporta maxim 8GB. Daca nu ii faci update la memoria ram v-a trebui sa te multumesti cu Windows 7 x86.Cu banii astia poti sa iti faci un PC (Personal Computer) mult mai bun decat leptopul tau.Acum depinde de tine dar iti spun ca cu acesti bani iti iei un computer personal de 2 ori mai bun decat acest laptop.In plus la laptop marele dezavantaj este ca sunt prea scumpe componentele in cazul in care ti se poate intampla ceva cu respectivul... Asa ca nu prea merita osteneala...Dar am mai zis asta e punctul meu de vedere.

| Chris88 a răspuns:

17" obligatoriu, in primul rand, apoi i3 sau i5 procesor, daca vrei Asus uite un model http://laptopuriieftine.com.ro/......tine-asus/

| Candy4you23 a răspuns (pentru Chris88):

Buna! ce parere aveti despre acest laptop?
Tip procesor: Intel Core i3
Model Procesor: 380M
Frecventa procesor (GHz): 2.53
Tip ecran: LCD
Diagonala ecran (inch): 15.6
Memorie RAM standard (GB): 3
Tip HDD: SATA
Capacitate HDD (GB): 320
Unitate optica: DVD Super Multi
Procesor grafic: ATI Mobility Radeon HD 5470
Greutate (Kg): 2.5