| bogdytzu a întrebat:

Ce laptop m-ati sfatui sa imi iau : Dell Inspiron N5110 cu procesor Intel® Pentium® B940 2.00GHz, 4GB, 320GB, nVidia GeForce GT 525M 1GB, Free DOS, Diamond Black sau Asus K53SC-SX062D cu procesor Intel® CoreTM i3-2310M 2.10GHz, 4GB, 500GB, nVidia GeForce GT 520MX 1GB, Free DOS?

Răspuns Câştigător
| Derpiina a răspuns:

Eu sincer ti-as recomanda Asus, deoarece laptopurile cu procesor Intel core sunt de obicei mai bune. Bineinteles, orice laptop e bun, dar aceasta e recomandarea mea. In plus, daca cauti un laptop pentru gaming (jocuri), 500GB e mai mult decat suficient, si nu strica niciodata sa ai putin spatiu in plus. Depinde si de buget. Bafta :*

2 răspunsuri:
| Bogdanux a răspuns:

Al doilea laptop, procesorul e mai performant, HDD-ul ceva mai mare, iar placile video sunt cam la acelasi nivel, diferenta fiind insesizabila.In general, laptopurile Asus sunt bune ca si raport calitate/pret/performanta.

Răspuns utilizator avertizat