| Kcristy a întrebat:

Ce parere aveti despre acest PC https://www.pcgarage.ro/......n-vega-11/ daca placa video e slaba as putea pe viitor sa o schimb cu un gtx 1050

4 răspunsuri:
| marian37 a răspuns:

De ce te-ar interesa parerea subiectiva a unei persoane? Unii vor zice va e slab, altii ca e bun in pretul lui, altii ca e cel mai bun insa nimeni nu va zice esenţa. Intrebarile puteau fi "pot juca...", "pot face upgrade...". In banii aia fac un pc mai performant pentru moment dar pentru upgrade-uri viitoare sistemul ales de tine iti ofera suportul necesar.

| mickeyMT a răspuns:

Daca citesti tu atent acolo la specificatiile "placii" video ai sa observi faptul ca este de fapt o "placa" integrata in procesor, nicidecum o placa separata.
Asta inseamna ca daca vrei performanta in jocuri (setari mai mari de 'low' si rezolutie mai mare de 1280x720) o sa iti trebuiasca o placa video dedicata care o sa te mai coste in jur de 1000-1500 lei.

| AxelL2k19 a răspuns:

E bun pc-ul doar ca placa video ar trebuie ccu un gtx 1050! eu am la fel un : AMD ryzen 3 1200 gtx 1050 ssd 111gb hard disk 1T deci cum am zis placa video trebuie schimbata

Succes cu pc-ul!

Funda big grin?