| HeLps a întrebat:

Ce parere aveti?

Processor : Intel(R) Pentium(R) CPU B960 @ 2. 20GHz 2.20GHZ
Installed memory (Ram) : 2.65 GB, INAINTE SCRIA 4 gb
System Type : 64-bit Operating Sysyem, x64-based processor

Este laptop, eu ma joc doar LoL pe el, in unele momente imi scade fps-ul foarte brusc, vreau o parere desprea el, ar trebui sa il schimb, ce imi recomandati pentru a avea un fps decent in LoL?

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Ba da, fac unul in ~2000 imediat.http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/1113852/ - cu reducerea de pe voucher mai scazi vreo 20-30 RON... :P

16 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Vinde ragalia asta si fa-ti un desktop daca te joci. Cu vreo 1700 RON faci unul care sterge pe jos cu configuratia asta.

| HeLps explică (pentru KodrutZ):

1700 am dat si pe asta

| HeLps explică (pentru KodrutZ):

Http://www.pcgarage.ro/sisteme-pc-garage/pc-garage/home-kabini-970/ ma gandeam la ceva de genul asta, eu nu am nevoie de prea mult de la un calculator, deci, ce parere ai de asta? caut unul sa nu fie bunicel, dar nici super scump

| KodrutZ a răspuns (pentru HeLps):

Te gindeai prost. E foarte slab. Asa il faci pe componente si poti sa iesi mai ieftin, dar e de preferat sa mergi pe treburi cu garantie mai lunga si dotari care sa te ajute in timp (surse si placi de baza cu condensatori seriosi, nu chinezarii, MACAR un SSHD daca nu SSD+HDD).

| HeLps explică (pentru KodrutZ):

Faza e ca parca nu as vrea sa il iau pe piese, ceva pun facut direct pana in 1500 lei e pe acolo?

| KodrutZ a răspuns (pentru HeLps):

Nope, toate facute se fac sa scape de rebuturi care nu se vind altfel...

| HeLps explică (pentru KodrutZ):

Sau sa zici un i3 600 lei si o placa video de 400-500 lei, si ce mai trebuie, nu ma pricem, presupun ca cooler, si ce mai trebuie?

| HeLps explică (pentru KodrutZ):

Http://i.imgur.com/bUpe4P7.png sau asa ceva, chiar nu stiu

| KodrutZ a răspuns (pentru HeLps):

Un G3258 overclockat cu simt de raspundere (~4.2 GHz pe aer fara eforturi supraomenesti) iti bate un i3 la aproape jumate' din pretul aluia... Uite o configuratie misto cu 3258 - http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/956820/

| KodrutZ a răspuns (pentru HeLps):

Lol, ai pus procesor depasit, cooler inutil pentru el (i3 merge fara probleme cu coolerul stock, care raceste bine si e chiar si silentios), placa video cam trecuta si aia...

| HeLps explică (pentru KodrutZ):

25 de milioane? eu vreau doar sa joc lol si poate si euro truck simulator 2, nu vreau sa ma joc si alte jcuri de iti mananca precesorul si componentele cu totul

| HeLps explică (pentru KodrutZ):

La acel wishlist nu merge o placa video mai ieftinca, si inca ceva mai ieftin pe acolo? chiar nu imi permit sa dau atat, si la cum am eu grija, nu am nici o "garantie" ca ma va tine

| HeLps explică (pentru KodrutZ):

Ori cum mai am timp, nu e neaparat acum, mai trag de aceasta "ragalie" poate in vara sa mai strang bani, daca cumpar ceva sa fi esi bun happy Mersi pentru ajutor

| KodrutZ a răspuns (pentru HeLps):

Pina in vara mai e... ca ofertele se schimba de la o saptamana la alta.

| KodrutZ a răspuns (pentru HeLps):

Ba da, fac unul in ~2000 imediat.http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/1113852/ - cu reducerea de pe voucher mai scazi vreo 20-30 RON... :P

| bogdan324 a răspuns:

Ai instalat ultimele drivere la placa video?

| HeLps explică (pentru bogdan324):

Nu, cum as putea face asta?