| anonimulk a întrebat:

Ce pc imi recomandati pentru gaming

da sa fie pretul intre 1500 lei -- 2000lei

dau funda celui mai rapid raspuns

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cel mai slab computer pentru gaming incepe de pe la 2500 lei. Ti-a dat unul un link cu un PC dar nu scrie nicaieri ca e bun pentru gaming. Mai cauta prin buzunare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

PC de gaming pana in 2000 lei? ce fel de jocuri vrei sa joci?

Cel mai bine ar fi sa gasesti ceva cu minim i5 si placa video dedicata(minim 1 gb) la resigilate pe emag...in rest nu vad ce sistem ai putea gasi in banii astia.

Daca vrei jocuri complicate si sa iti mearga foarte bine...nu cred ca iti ajung banii aia nici de placa video.

| anonimulk explică (pentru anonim_4396):

Uite pc gaming cu placa video 2 gb
Intel core i3
http://www.emag.ro/......DYQ9JBBBM/

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonimulk):

Nu uita ca mai ai nev si de monitor + periferice
Placa video probabil este la 64 bit...dar e ok daca nu ai pretentii de detalii cu fidelitate prea mare

| anonimulk explică (pentru anonim_4396):

Vreau sa il iau pentru
gta iv
Call of Duty Modern Warfare 2