| Casandra a întrebat:

Ce program iti trebuie ca sa poti vedea literele chinezesti si japoneze pe PC?
La mine arata patratele...nu-mi apare scrisul... ce program trebuie instalat?

Răspuns Câştigător
| holeron a răspuns:

Buna, e putin mai complicat.Intre altele v-ei avea nevoie de CD-ul de instalatie al windowsului (versiunea instalata pe PC tau). Deschide "Control Panel" si da dublu click pe "Regional and Language Options", dupa asta alege al 3-lea tab numit " Advanced" iar acolo alege si bifeaza "Code page and conversion tables"...care te intereseaza, in cazul tau cele chinezesti si japoneze( sunt mai multe, daca nu sti exact poti sa le bifezi pe toate pentru o anumita limba). Acum da clik pe "Apply" ...vei avea nevoie de CD de instalatie windows, introdu Cd-ul si da OK.

1 răspuns:
| Sebinius00 a răspuns:

Poti sa intri pe google la traducere si poti sa scrii cate o litera si ai sa vezi poti sa scrii si cuvinte si poti sa le si asculti si vezi si fonetica poate te-am ajutat cu ceva ca eu in fiecare zi intru pe traducere cand nu stiu ceva logic ok poate ti-am fost de foloswinking