| GeorgeCip a întrebat:

Ce se intampla daca ferma ajunge la nivel 40 si se termina populatia, pe grepolis.ro

Răspuns Câştigător
| Piratul10 a răspuns:

La ce nivel ai acum Ferma?

Uite daca ajungi la 40 atunci tu o sa ai o armata, nu?
Da o sa ai o armata formată din ce soldati vrei tu.

Si sa zicem ca dai un atac pe altcineva si iti pierzi toată armata, atunci dupa ce vezi raportul si iti arată ca ai pierdut tot, populația pe care ai folosit-o pentru accea armata ți se va da înapoi!

Cum ar fi ai populație 50 si ai 2 prastiasi si dai un atac si ii pierzi atunci o sa ai 52 populație.

Si la clădiri tot populație folosește, numai la ferma cand construiește si la depozit cand dai construire la astea 2 nu iti ia oameni!

Clădirile poti si sa le demolezi pe nivele in caz ca ai nevoie de mai multă populație.

Sa zicem ca ai senatul la 20 dai demolare si ajunge la nivelul 19.

Armata:

Care-atac
Calaret-atac
Prastias-atac

Hoplit-atac si apărare e folosit la ambele.

Sabier-apărare
Arcas-apărare

Zei:

Deci iti voi spune care e cea mai buna unitate de atac care o Primești de la zei:

Aceea e Manticora si ca sa faci Manticora trebuie sa il ai pe Zeus ca zeu si templul pe la 15 si la fel si academia.
Dbr crede-ma ca sunt cele mai bune in atac!

ACUM DACA AI NECLARITĂȚILE CU PRIVIRE LA JOC SAU INTREBATI, DOAR INTREABAMA.

In ce alianța ești?
Si câte orașe ai?

Sper ca te-am ajutat.

4 răspunsuri:
| Piratul10 a răspuns:

Multumesc pentru FUNDA!

| GeorgeCip explică (pentru Piratul10):

Cu placere da imi poti zice si mie cum aflu inactivii din alianta?

| Piratul10 a răspuns (pentru GeorgeCip):

Pai daca nu ai o funcție de comandant sau ceva important sau daca nu ești șef de alianța nu poti afla decât daca iti spune cineva care e.

Ca daca ești intemeiator daca dai la alianța si apoi acolo unde iti arată toti jucatori din alianța atunci iti arată daca un jucător nu a mai intrat de câte sile pe joc sau daca jucătorul este activ dar iti arată doar daca ești intemeiator sau comandant!

Sper ca te-am lămurit

| Petreus_Aura_1975 a răspuns:

Mori dupa care reinvi