| iuliandudu a întrebat:

Ce sunt alea redirecte in Counter Strike?

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Redirectele sunt o versiune de server mai simpla. Practic pornesti un server care va aparea in lista de servere la internet. Atunci cand un jucator se conecteaza la redirect (lui ii va aparea ca un server normal cu o anumita harta, un nume ales de tine si va aparea ca fiind full), este redirectionat automat catrel alt server.(Serverul il gasesti la sectiunea internet acolo, si cand te conectezi la el, in loc sa intri pe acel server te duce pe altul.)
Bafta!

| iuliandudu explică (pentru neluL):

Multumesc...dar pot tine redirecte si daca nu sunt admin?

| neluL a răspuns (pentru iuliandudu):

DA poti! Chestia este ca propietarul serverului pe care ti redirecte nu iti va comunica porturile daca nu esti admin.

4 răspunsuri:
| Filip_Andi_1975 a răspuns:

Si trebuie sa platesti host-ul la redirecte?

| YouDontKnow a răspuns (pentru Filip_Andi_1975):

Nu, e ca un program, cand inchizi redirecte, se inchide si serverul. =)