| MeDarius a întrebat:

Ce sursa mi-ati recomanda pentru MSI GeForce GTX 750 Ti GAMING Twin Frozr IV OC 2GB DDR5 12?
Pretul sa fie cam pana in 100 de lei daca se poate

7 răspunsuri:
| JackR a răspuns:

Tot pui aceeasi intrebare, in diferite forme. Ti-am explicat ca o sursa de 450W, fara certificari, este un risc pe care ti-l asumi. S-ar putea sa fie suficient de stabila incat sistemul sa functioneze, dar la fel de bine, s-ar putea sa nu fie. In bugetul tau, nu exista nici o sursa care sa iti dea certitudinea ca totul o sa fie OK.

Ieri intrebai de o sursa nJoy. Daca citeai specificatiile, observai ca la "Recomandata pentru gaming" scrie clar "NU". De pe acelasi site, am gasit o alternativa: https://www.forit.ro/surse/inter-tech/68150-energon-650w/
Putin mai scumpa decat bugetul tau, dar macar esti sigur ca nu o sa ai probleme.

| MeDarius explică (pentru JackR):

In aceasta intrebare eu nu am intrebat de sursa care o aveam weu, ci am intrebat ca sa-mi recomanzi o sursa bun apentru aceea placa ca sa o cumpar. Totusi mersi.

| JackR a răspuns (pentru MeDarius):

Asta am si facut, ti-am recomandat o sursa. Cu placere!

| MeDarius explică (pentru JackR):

Dar trebuie sa fie compatibila cu pc-ul meu sau o sursa este compatibila cu orice pc ca nu sunt expert happy

| MeDarius explică (pentru MeDarius):

Si are conector 6 pin?

| JackR a răspuns (pentru MeDarius):

Ai avut curiozitatea sa citesti specificatiile? Scrie clar acolo, la "Conectori", 6+2 pini PCI-E = 1.

Si da, orice sursa are conectori standard, care functioneaza pe orice PC.

| MeDarius explică (pentru JackR):

Mersi.