| zekzx a întrebat:

Cine ma poate ajuta cu niste informatii despre Assasins Creed?
Intrebari :
- A aparut Assasins Creed 3?
- Assasins Creed 2 este Assasins Creed Brotherhood, sau sunt diferit?

Răspuns Câştigător
| Al3xZxz a răspuns:

1) Nu a aprut Assassin's Creed 3. Va aparea pe 31 Octombrie 2012.
2)Assassin's Creed 2 este diferit de Assassin's Creed Brotherhood.

| zekzx explică (pentru Al3xZxz):

Inca o intrebare, care este mai bun dintre 2, brotherhood, revelations?

| eutunoilafilm a răspuns (pentru zekzx):

Revelations este mai bun:are grafica mult mai tare, stilu de gameplay si armele noi sunt si ele mai tare.
Brotherhood este un pic enervant in unele situatii tresa stai sa te urci pe toate rahat-urile si daca cazi moare oftica in tine.
Assassins creed 2 este mai vechi un pic dar fata de assassin's creed 1 are o grafica mai buna si arme noi si interesante(doar fata de 1).

| cornel13 a răspuns (pentru zekzx):

Revelation este cam cel mai bun ca este ultimul si este o combinatie dintre toate assassin's creed de pana acum...Adica o mica parte din povestea lui Altair din AC1, Ezio cauta Apple Of Eden cum a facut si in AC2 si Ezio este liderul fratiei asasinilor ca in AC Brotherhood....cam asta e in mare ca nu vreau sa iti rapesc distractia de al juca. big grin

6 răspunsuri:
| cornel13 a răspuns:

Pai 1. Assassins creed 3 nu a aparut am inteles ca apare prin octombrie-noiembrie...
2. Assassin creed 2 este un joc Assassin creed Brotherhood este alt joc...

| eutunoilafilm a răspuns:

Deci:
1.Assassin's creed 3 apare pe 31 octombrie anul acesta.
2.Assassins creed 2 este diferit de brotherhood.
In 2 este povestea de cand era tanar si cum a devenit assassin iar in trei este o poveste a lui de viata"batalia cu roma si fratia asasinilor".

| mortaro007 a răspuns:

1.Nu a aparut inca
2.Assassin's Creed 2 e diferit de Brotherhood si Brotherhood este Assassin's Creed 2.5 ( Asa a spus Ubisoft )