| Madalin_Andrei_1994 a întrebat:

Cine ma poate ajuta cu o problema? placa mea video este de 1263 mb si imi merge doar cu 256 mb uitati: Total Avabile Graphics Memory:1263 mb
Dedicated Video Memory:256 mb
System Video Memory: 0 mb
Shared Video Memory:1007 mb

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Placa ta este de 256 Mb. Shared Video Memory este memoria care o imparte cu HDD-ul. Deci daca HDD-ul este partial gol ea isi poate lua un Gb de pe el. In acesta situatie, insa, viteza de transfer este redusa din cauza vitezei mici a HDD-ului. Ar trebui schimbata cu o placa video mai puternica.