| CribSeb a întrebat:

cine ma poate ajuta cu un raspuns concret are 100% FUNDA! Am un laptop Lenovo G570 procesor i3 2.1ghz,2gb ram si nu sunt sigur daca am placa video integrala sau dedicata. Problema este ca in BIOS nu imi arata placa video iar in dxdiag zice ca ii Intel(R) HD Graphics Family si la approx. total memory: 800MB.La directX feautres toate 3 optiuni sunt puse pe Enabled. Iar in Advanced settings/Adapte: Bios information- Intel Video BIOS
Total Available Graphics Memory: 800MB
Dedicated Video Memory:64 MB
System Video Memory: 0 MB
Shared System Memory: 736 MB
Ce pot sa fac ca sa imi fie dedicat mai multi MB. Driverele sunt instalate toate de pe cd-ul primit de la producator. Cine imi da raspuns ajutator si reusesc primeste FUNDA 100%

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Ai placa video integrata Intel cu memorie dedicata de 64 mb.Nu poti mari memoria dedicata dar ai memorie maxima de 800 mb sharuita din ram. Adica in load daca are nevoie placa foloseste si din memoria ram.

| CribSeb explică (pentru Intruder19):

Si pe viitor ce tip de placa video recomanzi? Dedicata sau integrala?

| HardCore7750 a răspuns (pentru CribSeb):

Dedicata

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat