| Andy323 a întrebat:

Cine ma poate ajuta sa schimb placa video?
Eu incerc sa ma joc Minecraft, Metin2, World of Wacraft dar nici una nu merge tot imi da o eroare cu 3d graphics. FUNDA

7 răspunsuri:
| vladsoare a răspuns:

Spune toata configuratia pe care o ai

| Ne3quicKBăă a răspuns:

Salut Andy323.

Daca te referi la achizitionarea unei noi placi video, eu ti-as recomanda o placa nVIDIA GeForce 8400 GS ( eu asta o am, si nu am intampinat probleme din punctul asta de vederewinking ).
Totusi ai putea sa faci un upgrade la placa pe care o detii deja, dar trebuia sa mentionezi ce placa video ai ca sa vad daca iti pot da raspunsul in legatura cu upgrade-ul.

Sper ca te-am ajutat cu ceva. big grin
Funda?batting eyelashes

| Andy323 explică (pentru Ne3quicKBăă):

Poi cum aflu cum se numeste? Ca nu stiu...

| Ne3quicKBăă a răspuns (pentru Andy323):

Te duci la Start -> Control Panel -> System and Security -> System -> Device Manager (sus stanga) -> Display Adapters.
Si scrie ce placa ai.

| Andy323 explică (pentru Ne3quicKBăă):

Am incercat sa fac cum ai zis tu dar nu a mers si am incercat aft fel!

Name : (nimic nu'mi scrie)
Manufacturer: n/a
Chip Type : n/a
DAC Type : n/a
Approx. Total Memory : n/a
Current Display Mode : 1024 x 768 (32 bit) (1 Hz)
Monitor : (nimic nu'mi scrie )

Am folosit DirectX Diagnostic Tool! happy Deci?