| marya868686 a întrebat:

Cine poate sa imi explice detaliat cam ce e cu minecraft si cateva detalii, chiar as vrea sa ma apuc sa joc
ofer funda

1 răspuns:
| Alyexxxx a răspuns:

Minecraft este un joc creativ unde poti construi ce vrei cu ajutorul unor cuburi de diferite materiale. Sunt mai multe moduri: Unele servere au mod creative, adica acolo poti construi ce vrei avand material nelimitat sau survival unde trebuie sa supravietuiesti iar materialele sunt limitate, iar tu trebuie sa cauti materiale prin padure sau le poti cumpara.