| Madalin_Dulia_1990 a întrebat:

Cum cumpar un card paysafe si cat costa!

Răspuns Câştigător
| RareşTPUro a răspuns:

- PaysafeCard este un fel de card virtual prin care poti sa cumperi jocuri / muzica / filme sau alte chestii in functie de ce vinde compania/firma/site-ul respectiv si are si aceasta metoda de plata. Poti cumpara PIN-uri in valoare de 25, 50, 100 sau 300 LEI
- De unde iei PIN-uri de PaysafeCard? De la magazinele ce au punct de vanzare ZebraPay, PaiPoint, payzone, RomPay, Qiwi. (acele tonomate de unde poti plati si facturile la gaz/internet, tv, telefonie/amenzi si asa mai departe). In principiu de cele mai multe ori gasesti astfel de tonomate la Mega-Image, Carmolimp, Lidl si unele chioscuri la care ceri unei vanzatoare sa iti dea de 25, 50, 100, 300 lei, un PIN de Paysafe iar pe urma intri pe paysafecard.com si intri in contul tau si introduci acel PIN pe care l-ai cumparat (daca ai cont - este optional sa ai cont sau nu). Daca nu, introduci PIN-ul atunci cand soliciti sa cumperi de pe internet ceva.
- Cum procedezi atunci cand cumperi? Daca site-ul respectiv are ca metoda Paysafe Card, atunci selectezi ca vrei sa cumperi cu Paysafe si iti va aparea ori sa intri in contul Paysafe, ori sa bagi PIN-ul direct, dupa care (daca ai valoarea platii in de-ajuns) atunci cand vei da "Plateste" vei efectua cu succes plata respectiva.

| Madalin_Dulia_1990 explică (pentru RareşTPUro):

Mersi foarte mult!(scuze ca am intarziat cu funda).

3 răspunsuri:
| vidii a răspuns:

Te duci la un paypoint din orasul tau (posta, penny ...magazin electronice) si ceri un paysafe
5E = 25 lei
10E = 50 lei
20E = 100 lei
50E = 250 lei
100E = 500 lei

| frederyc a răspuns:

Te duci la un paypoint (adica la un magazin care are un semn galben pe care scrie paypoint:
-25 lei
-50 lei
-100 lei
-300 lei