| babyloving a întrebat:

Cum desccarci jocuri de pe calculator pe mobil? Si cum le trimiti pe mobil? Funda!happy

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauti jocuri specifice pentru telefon, le descarci pe drive dupa care le transferi pe telefon cu ajutorul unui cablu de date sau bluetooth, sau cu un card reader daca ai in telefon un card, pe urma le instalezi in telefonul tau, job done!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se poate, descarca jocuri depe telefon.

| VOLVO4LIFE a răspuns (pentru anonim_4396):

Ba da, se poate, mie mi-a mers.

| babyloving explică (pentru anonim_4396):

Stiu ca merge pentru ca mai demult mi-a trimis cineva un joc doar ca eu nu stiu cum sa le trimit.

| gicaputinica a răspuns:

Se poate!
Mai intai descarci xxxx PC Suite unde xxxx este numele telefonului tau.
Il instalezi in calculator si cu ajutorul lui faci ce doresti tu in telefon.

| VOLVO4LIFE a răspuns:

Deci,descarci jocul, daca ai winrar iti apare arhivat, conectezi telefonul la PC si copii sau muti jocurile in cartela de memorie sau in memoria telefonului.(mie mi-a mers)Uite un site cu jocuri pentru telefoane http://sefan.ru/loads/search.shtml?style=2&lan=en funda? Bafta!

| Amalia100 a răspuns:

Incearca direct cu stick-ul telefonului cu un adaptor happy poate nu ai instalat ceva.zic si eu happy