| anonim_4396 a întrebat:

Cum fac sa sterg /sa dezinstalez un windows pe care l-am avut si caruia inca ii mai am cateva fisiere desii am alt windows...
cum fac sa sterg acele fisiere (nu spuneti delete/ shift+delete)...

Răspuns Câştigător
| Florinel1997 a răspuns:

Pui cd-u cu windowsul pe care il ai acum si vezi. daca ai win 7 cand ajungi la partea unde trebuie sa instalezi windowsul dai driver options si gasesti format si dai format la toate partitiiile alea dupa care iti vezi in continuare de instalarea windowsului dar vei ramane far programe, poze filme etc

| Pain15 a răspuns (pentru Florinel1997):

Am reinlat windows-ul, dar tot a ramas Profram files cu niste foldere : windows defender, windows photo wiewer... si nu merge sa le sterg...

6 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Nu exista asa ceva! Daca ai reinstalat windows-ul, trebuia formatata partitia! Intra cu un windows live sau cu Volkov Comander din DOS si stergele! Incearca si in safe mod!

| Pain15 a răspuns (pentru K0sti):

Nu prea stiu unde sa gasesc ceea ce mi-ai zis u mai bine trimite-mi un mesaj cu id-ul tau si-ti dau team wiever...

| K0sti a răspuns (pentru Pain15):

Nu avem ce sa facem team-ul ca trebuie facuta din DOS chestia asta! Dar ce spui tu acolo cu Windows defender, photo viewer, etc., alea sunt ale windowsului! Ce ai cu ele?

| Pain15 a răspuns (pentru K0sti):

Le am de doua ori!

| K0sti a răspuns (pentru Pain15):

Cauta Hiren's BootCD. Ai o groaza de utilitare acolo!