| Ioan489 a întrebat:

Cum fac sa upgradez windows-ul 7 de la 32bits la 64bits fara sa pierd datele/fisierele din hard/pc? La 64bits va folosi mai multe resurse? Va rula altfel?

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Windows pe 64bit este recomandat daca ai peste 4gb de ram, nu te apuca sa pui windows pe64 bit daca nu ai minim 4gb pentru ca are nevoie de mai multe resurse si o sa mearga mai prost decat cel pe 32bit.

Din nefericire nu poti face upgrade de la 32 bit la 64 ci o sa fie nevoie sa instalezi windowsul pe 64bit pe curat. Iti salvezi toate datele pe alta partitie decat cea a windows-ului (partitia D de exemplu) si formatezi doar partitia C si instalezi sistemul de operare pe 64bit.