| NicEbOy a întrebat:

32bits si 64bits
Aceste fac parte din sistemul de operare sau din pc
Adica pot downloada un windows cu 64bits sau calculatorul meu are 32 si nu se poate schimba
Funda

Răspuns Câştigător
| ゼロの a răspuns:

Aceste date tin sa te informez sunt de la sistemul de operare
Eu acum 1an am avut windows vista cu 32 bit, iar acum am windows 7 cu 64 bit
Deci se poate schimba
dar daca vrei sa iti schimbi sistemul de operare te sfatuiesc sa duci compu la un specialist pentru ca el are toate chile de la windows iar cele de pe net nu sunt bune
Iti zic din proprie experienta.

4 răspunsuri:
| Dragosmarian a răspuns:

Salut! Acestea fac parte si din pc si din sistemul de operare pentru ca, calculatorul suporta o anumita rata de biti si din sistemul pentru ca el functioneaza pe o anumita rata de biti, sper ca te-am ajutat.Bafta!

| totenkopfSS a răspuns:

Buna ziua,. intr-adevar sunt ambele variante. Uite cum stau lucrurile, daca ai mai mult de 4GB RAM si ai windows 32 biti nu va citi decat 3.8 GB RAM, in cazul in care vrei sa citeasca/foloseasca toti cei 4GB ram sau mai mult trebuie sa instalezi windwos 64 bits care vine cu o performanta mai mare in jocuri, aplicatii, office. Dar totusi pentru a instala windows pe 64 bits ai nevoie de un procesor cu extensii 64 bits. Majoritatea procesoarelor mai noi au extensii x64 biti cum ar fi cele din seria Intel: pentium,celeron,core duo, core i3, i5, i6,i7...etc. Sper sa iti fie de folos descrierea happy o zi placuta!big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://blog.weebo.ro/windows-7-pe-32-biti-x86-sau-pe-64-biti-x64/

Sper că vei înțelege de acolo, că eu nu știu cum să mă exprim ca să te fac să înțelegi. Adică felul în care ai formulat întrebarea, nu prea îmi dă de gândit mie o formulare pe care s-o înțelegi.

| NicEbOy explică:

Ms pacat ca nu pot sa dau fundita la toti