| FuzZyKenzin a întrebat:

Cum fac un server de Minecraft sa intre toti playeri? Am facut un server dar numa eu pot intra straight face
HeLP mE pLEaSE

9 răspunsuri:
| GizazCraist a răspuns:

Pai ca sa poata intra altii trebuie sa le zici (prin diverse mijloace) codul de la serverul tau
in prezent nimeni nu poat accesa lista serverelor prin intermediul jocului

| FuzZyKenzin explică (pentru GizazCraist):

Adauga la messanger sebi_13bv ca sa ma ajuti plzz

| GizazCraist a răspuns:

Nu prea frecventez mess-ul sorry
sunt pro gamer
dar iti dau indicatii de aici
cand faci un server de minecraft dupa ce ai tasta numele serverului o sa-ti ceara sa tastezi CODUL SERVERULUI
cand intri la multiplayer o sai ai jos optionea "Direct Connect"
can dai click pe ia o sa apara o casuta in care trebuia sa tastezi codul serverului la care vrei sa te conectezi dupa care ai intrat
din cauza acestui principiu pentru a avea multi playeri in server trebuie sa ai multi prieteni sau un server pe care toti il stiu
FUNDA TE ROG happy

| FuzZyKenzin explică (pentru GizazCraist):

Ieri am invitat un prieten pe server si nu putea sa intre.
sv e facut cu hamachi

| GizazCraist a răspuns:

O tastat codul care trebuia?
daca da hmmm... foloseste modem?
daca ai modem nu merge multiplayer-ul la minecraft

| FuzZyKenzin explică (pentru GizazCraist):

Nu foloseste modem. adauga sebi_13bv la mess sa ma ajuti ca nu prea intru pe TPU

| GizazCraist a răspuns:

Ah stiu
aveti amandoi versiunea 2.5 la minecraft?

| Singe a răspuns:

Mie mi-a mers odata sa intru si eu si playeri doar ca am reinstalat windowsu si pl rolling on the floor nu mai merge