| anonim_4396 a întrebat:

Cum o sa-mi ruleze gta 4 si gta 5 pe un Intel core i5 2400, generatia 2, 3.1 ghz, 8 gb ram, placa video Intel hd graphics 2500? As vrea sa mi-l cumpar dar nu stiu cat de bun e pentru gta.

Răspuns Câştigător
4 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Procesorul pare ca duce GTA5, insa placa grafica integrata te va obliga sa joci cu cele mai mici setari grafice.
Am jucat GTA4 pe un i3 2350M, cu iGPU HD 3000 care pare mai bun decat 2000(i5 2400 Intel spune ca are hd 2000), dar la o frecventa mai mare, deci tot la nivelul marii ramai.

| marinaru777 a răspuns:

Fara placa video dedicata ce vrei sa joci?

| Răzvi42 a răspuns (pentru marinaru777):

Ii schimb placa.